לימודים בקנדה

קנדה מציעה לסטודנטים זרים מאות מוסדות לימודים מהם הוא יוכל לבחור: בקנדה יש 180 אוניברסיטאות, 64 קולג'ים אוניברסיטאיים (University-College), 220 קולג'ים וכן 17 בתי"ס מקצועיים. מבין האפשרויות הרבות, תוכלו לבחור ללמוד לתואר ראשון, שני או שלישי, לימודי תעודה או לימודים מקצועיים. כמו כן, תוכלו לבחור בין לימודים באנגלית לבין לימודים בצרפתית (בחלק ממוסדות הלימודים במחוזות הצרפתיים של קנדה). מערכת ההשכלה הגבוהה בקנדה מסובסדת באופן נרחב על ידי הממשלה. הדבר מבטיח רמת לימודים גבוהה למדי ברוב מוסדות הלימודים, בין אם הם מצויים בערים הגדולות או באיזורים הכפריים המרוחקים של קנדה. שכר הלימוד שתשלמו בקנדה משתנה בהתאם לפרובינציה (בקנדה יש 13 מחוזות המכונים 'פרובינציות'), וכן בהתאם למוסד הלימודים ולתוכנית הלימודים הספציפית.

קולג'ים אוניברסיטאיים בקנדה הם מוסדות ציבוריים המשלבים בין תוכניות לימודים אקדמיות לקראת תואר, לבין מסורת של קולג'ים, המעניקים תעודות מקצועיות ומתאפיינים בכיתות קטנות ובתמיכה רבה בסטודנטים בקמפוס. בתי"ס מקצועיים בקנדה הינם בתי"ס פרטיים המציעים תוכניות לימודים שונות לקראת קריירה מקצועית. בתי"ס פרטיים בקנדה מציעים לימודי תכנות, אינטרנט, עיצוב גרפי, קולנוע, תיירות ועוד. השנה האקדמית בקנדה נמשכת מספטמבר עד יוני ברצף. בחלק ממוסדות הלימודים יש חלוקה לשני סמסטרים, ובחלק יש חלוקה לשלושה טרימסטרים.

דרישות קבלה ללימודים בקנדה

בקנדה לא קיים מבחן כניסה ארצי אחיד לאוניברסיטאות (בדומה למבחן SAT שקיים בארה"ב, לדוג'). לעומת זאת, אם אתם מעוניינים ללמוד באנגלית, תהיו חייבים לעבור מבחן TOEFL או מבחן IELTS בציונים גבוהים כדי להוכיח שליטה טובה בשפה. מעוניינים ללמוד בצרפתית? בצרפתית לא קיים מבחן ידע רשמי, אולם כל מוסד לימודים רשאי לדרוש מכם הוכחה בצורת מבחן כניסה או מסמך המאשר שרמת הידע שלכם בצרפתית היא גבוהה.

שכר לימוד בקנדה

הלימודים בקנדה, במיוחד לתואר ראשון, אינם זולים, אולם שכר הלימוד עדיין נמוך יותר מזה שתשלמו בארה"ב השכנה. שכר הלימוד משתנה בהתאם לפרובינציה ולמוסד הלימודים. במחוז אלברטה שכר הלימוד יכול לנוע בין 8000-15000 דולר קנדי לכל שנת לימודים, במחוז קוויבק שכר הלימוד נע בין 10000-13000 דולר קנדי לשנה אקדמית. במחוז אונטריו שכר הלימוד השנתי מתחיל ב-6500 דולר קנדי ויכול לטפס עד 16000 דולר קנדי לשנה.

שכר הלימוד לתארים מתקדמים הוא נמוך בהרבה.

עלויות מחייה בקנדה

העלות השנתית של מגורים במעונות הסטודנטים נעה בין 3000-7000 דולר קנדי (לשנה אקדמית), תלוי במוסד הלימודים ובסוג החדר.

אם אתם מעוניינים, תוכלו לשכור חדר אצל משפחה. שכירת חדר אצל משפחה כוללת ברוב המקרים גם ארוחות. העלות החודשית של מגורים בבית משפחה נעה בין 400-800 דולר קנדי.

שכירת דירה עם שותפים תעלה בין 300-750 דולר קנדי בחודש.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם